بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک عضو انجمن جراحان پلاستیک و استادیار دانشگاه.

ایران، تهران،یوسف آباد،خیابان 23، کلینیک پزشکی شفق

مشاوره:

0912-3141491

دکتر حميد عارف  بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی . فک و صورت و همچنین عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و عضو انجمن جراحان پلاستیک امریکا می باشند. ایشان با علم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری جراحی زیبایی و پلاستیک از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.
دکتر عارف با راه اندازی وبسایت شخصی خود سعی بر بیان صادقانه نکات مثبت و موردنظر بیماران در کنار بیان عوارض منفی احتمالی داشته، تا بیماران محترم ضمن درک روشن قضایا با تدبرکافی نسبت به اعمال جراحی زیبایی و پلاستیک اقدام نموده و با تمام جنبه های آن آشنا گردند.
البته لازم به ذکر است که روش ها و راه های مختلفی در جراحی های بیان شده وجود دارند که با آگاهی از بهترین و جدیدترین تکنیکها در کنار تجربه عملهای بیشمار و مشابه ، موفقیت آمیزترین روش جهت حصول نتیجه مطلوب انتخاب و در جراحی و درمان مورد استفاده قرار می گیرد.
طبیعی است با توجه به عدم امکان بیان تمام جزئیات، توضیح و مشاوره حضوری جهت دریافت اطلاعات تکمیلی ضروری بوده که می توانید به صورت تلفنی یا با ارسال پیام الکترونیک نسبت به درخواست ملاقات حضوری اقدام فرمائید.

مقدمه
در طی سالیانی که بیماران مختلف جهت مشاوره قبل از عمل به من مراجعه کرده اند ، همواره کمبود مطلبی به زبان ساده در مورد اعمال شایع جراحی پلاستیک را حس کرده ام ، زیرا حدود 90 درصد سوال و جوابها ضمن یک مشاوره ی ساده یکسان است و بنابراین اطلاع رسانی قبلی به بیمار ، گذشته از دادن دید مناسب سبب ایجاد انتظاراتی منطقی و قابل انجام در بیمار می شود . در این نوشته سعی شده که مروری کلی بر اعمال جراحی پلاستیک صورت گیرد . به شما توصیه می کنم  در صورتیکه طور جدی در صدد انجام عمل جراحی هستید ، مبادرت به انجام مشاوره ی حضوری کنید. همچنین در نظر داشته باشید که هر نوع جراحی همراه با درجاتی از خطر و عوارض است (از جمله عفونت ،خونریزی و عوارض بیهوشی) که می توانید این خطر را با مشاوره ی صحیح و رعایت قوائد استاندارد مراقبت های قبل ،حین و بعد از عمل به حداقل برسانید.
پایه ی این مطلب براساس بولتن آموزشی انجمن جراحان پلاستیک امریکا پی ریزی شده است و سعی شده است با افزودن مطالبی از کتب مطرح جراحی پلاستیک و اضافه کردن بخش سوالات شایع کاربردی تر شود. مجددا تاکید می کنم که این مطلب جایگزین مشاوره ی حضوری نمی باشد اما در ایجاد پایه ی اطلاعاتی صحیح در مورد اعمال شایع جراحی پلاستیک به شما کمک می کند.