بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک عضو انجمن جراحان پلاستیک و استادیار دانشگاه.

ایران، تهران،یوسف آباد،خیابان 23، کلینیک پزشکی شفق

مشاوره:

0912-3141491

اين جراحی معمولا همزمان با جراحی بينی ( رينوپلاستی ) صورت ميگيرد تا اجزای صورت توازن بيشتری پيدا کنند.
همچنين اين عمل می تواند بهمراه جراحی ليفتينگ يا ليپو ساکشن صورت نيز انجام پذيرد.ايمپلنت های چانه در اشکال و اندازه های مختلف ساخته می شوند و به صورت جامد و نيمه جامد وجود دارد که سالهاست بطور موفقيت آميز مورد استفاده قرار گرفته اند.
اگر چه تغييرات بسيار خوبی ايجاد می کنند ولی کاملا طبيعی بنظر می رسند.
بسياری از بيمارن ذکر کرده اند که بعد از جراحی چانه اطرافيانشان به آنها گفته اند که خيلی زيباتر و بهتر بنظر می رسند. ولی دقيقا نمی توانند بگويند که چه تغييری کرده اند.
اگر جراحی چانه را در نظر دارير اطلاعات زير، بينش مناسبی نسبت به اين جراحی برايتان فراهم می سازد.
برای مطلع شدن از جزئيات بيشتر درباره اين عمل و اينکه به چه صورت برای شما مفيد خواهد بود پيشنهاد می کنيم درباره نحوه اين نوع جراحی و استفاده از ايمپلنت ها مشورت نمايد.
پرسش و پاسخ در مورد عمل چانه
معموليترين فوايد اين جراحی چيست؟
اين ايمپلنت ها می توانند چانه را بزرگتر کنند و اشکالات چانه های کوچک و ضعيف را برطرف نمايند و افتادگی پوست زير چانه را برطرف نمايند و شکل صورت را زيبا تر و متوازن تر سازند.
در مشاوره اوليه چه می گذرد؟
در جلسه مشاوره اوليه شما و جراحتان در مورد تغييراتی که دوست داريد در چهره تان ايجاد شود صحبت خواهيد کرد.
وی در مورد انتخابهای مختلفی که برايتان قابل دسترسی است توضيح خواهد داد. همچنين در مورد خود جراحی، محدوديت ها و هزينه جراحی خواهد گفت.
پزشکان در ابتدا شما شما را معاينه می کند و ميزان سلامتی شما، سختار صورت و نوع پوست شما را ارزيابی می کند. بعلاوه شرح حال پزشکی کاملی از شما خواهد پرسيد که شامل اطلاعات در مورد تمام دارو هایی که مصرف می کنيد نيز می شود.
هر سوالی در مورد جراحی داشتيد بدون شک از پزشکتان بپرسيد و از وی بخواهيد عکسهای قبل و بعد از عمل بيمارانی که به تازگی جراحی شده اند را به شما نشان دهد. بعلاوه از خود بيماران نيز اطلاعات لازم را پيگيری کنيد.
دانشتن هر آنچه درباره انواع انتخابها، ريسک ها و فوايد جراحی که برايتان مقدور است، کليدی است که به شما کمک میی کند، تصميم آگاهانه ای بگيرد.
جراحی زيبایی چانه چگونه انجام می شود؟
در اکثر موارد جراحی از داخل دهان يا زير چانه انجام می شود. سپس ايمپلنت مناسب از نظر شکل و سايز، درون چانه قرار ميگيرد.اگر برش داخل دهان باشد، توسط بخيه هایی که بعدا جذب خواهند شد، بسته می شود و اگر برش در زير چانه باشد، بخيه هایی که قابل برداشتن ( کشيدنی ) هستند استفاده خواهند شد.
در پايان جراحی اغلب اطراف چانه با چسب پوشانده می شود تا تورم به حد اقل برسد.
جراحی چه مدت به طول می انجامد؟
اين جراحی معمولا بين 30 تا 60 دقيقه طول می کشد، که بيشتر وقت عمل برای طراحی دقيق و قرينه محل قرار گرفتن پروتز است.
آيا نياز به بستری شدن در بيمارستان هست ؟
اگر بيماری يا مشکل طبی خاصی نداشته باشيد و ميزان چربی برداشته شده زياد نباشد، اين عمل می تواند به صورت سرپايي انجام پذيرد ( در مطب جراح و يا در يک مرکز جراحی سر پيایی ) و می تواند تحت بيهوشی عمومی و يا بی حسی موضعی با آرامش بخشی خفيف يا بي حسی موضعی با آرام بخشی عميق صورت پذيرد.
شما قادر خواهيد بود، چند ساعت بعد از جراحی به منزل برويد و شب را در آرامش در منزل خودتان استراحت کنيد.
اگر بطور همزمان جراحی ديگری نيز داشته ايد و يا عمل شما طولانی و با استفاده از بيهوشی عمومی بوده است ممکن است لازم باشد تا شب در بيمارستان بمانيد تا روند ريکاوری ( بهبودی و بهوش آمدن ) شما توسط کادر درمانی کنترل شود. 
جه ميزان درد وجود خواهد داشت؟
بيحسی موضعی يا بيحسی موضعی بهمراه آرام بخشی معمولا در طی جراحی جهت از بين بردن و آسانتر کردن ناراحتی و درد هنگام عمل بکار گرفته می شود و اکثر بيمارانی از هيچ درد و ناراحتی شکايت نمی کنند.
بعد از جراحی چه انتظاراتی بايد داشته باشيم؟
مقداری تورم و احتمالا کمبودی بوجود خواهد آمد ولی با استفاده از چسب و ساير مواد بهتر شود.
اين چسب حدود يک هفته بعد از انجام جراحی برداشته خواهد شد. درد و ناراحتی تا چند روز بعد از عمل ممکن است وجود داشته باشد که با مصرف مسکنهای خوراکی بهتر می شود. برخی حرکات صورت مثل صحبت کردن يا لبخند زدن ممکن است تا چند روز بعد از عمل، دشوار باشد.
بسيار مهم است که به تمام توصيه های جراحتان در جهت به حد اقل رساندن کاهش خطرات و افزايش سرعت بهبودی به دقت عمل کنيد.
دوران بهبودی ( نقاهت ) چگونه است؟
اگر از بخيه استفاده شده باشد، در ظرف يک هفته بخيه ها برداشته خواهد شد و اکثر افراد در خلال حداکثر يک هفته بعد از عمل می توانند به سرکارشان بر گردند. در ابتدا بايد از فعاليتهای سنگين پرهيز کنيد ولی ورزش را می توانيد بعد از حدود2 هفته از سر بگيريد. اگر برش در داخل دهان انجام شده است، ممکن است چند روز رژيم غذایی مايعات داشته باشيد تا بافتها به مقدار کافی التيام يابد و آمادگی جويدن و برخورد ذرات غذایی با بخيه ها بوجود آيد ويا بعد از غذا محل عمل را شستشو دهيد.
نتيجه بلند مدت در بيشتر افراد چگونه است؟
اين جراحی آمار ( رضايتمندی ) بسيار بالایی دارد. جای زخمها معمولا قابل توجه نيست و مشکلات مربوط به عدم قرينگی نسبتا ناشايع است.
افراد مناسب جراحی چانه:
عموما مناسبترين افراد جهت انجام عمل جراحی زيبایی چانه افرادی هستند که: 
دارای سلامت جسمی مناسبی باشند. 
از نظر روحی متعادل باشند. 
از محدوديتهای اين عمل مطلع باشند. 
حساسيت شناخته شده ای به ايمپلنت ها نداشته باشند. 
انتظارات واقع بينانه ای از نتيجه عمل داشته باشند.