بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک عضو انجمن جراحان پلاستیک و استادیار دانشگاه.

ایران، تهران،یوسف آباد،خیابان 23، کلینیک پزشکی شفق

مشاوره:

0912-3141491


بیوتیفیکیشن

جادوی جوانسازی صورت به وسیله بیوتیفیکیشن(Beautiphication Rejuvenation )

 

بیوتیفیکیشن به معنای زیباسازی صورت باکمک تزریق چربی و فیلرها برای ایجاد نسبتهای خاص است که به نظر می رسد در چهره افراد زیبا این نسبتها وجود دارند.
بررسی این نسبتها در چهره افراد زیبا سبب دستیابی به اشکال یا ماسکهای خاص شده است که در تصمیم گیری برای زیبا سازی همه افراد راهنما هستند. در شکل1 :چکونگی تناسب این ماسکها و نسبتها را در صورت زن و مرد می بینید. درشکل2:آنالیز نسبتهای صورت در زیبارویانی چون آیشواریارای وهالی بری را می بینید.


بررسی این نسبتها کمک می کند که هنگام جوانسازی صورت یا پیشنهاد تغییر یک قسمت خاص از بدن تصمیم گرفته شود که کدام نقطه به ماکزیمم تحت درمان قرار گیرد. در شکل 3 در قسمت بالا بررسی نسبتها در صورت جسیکا آلبا و در قسمت پایین نقطه ای که به نظر می رسد معمولاً در افراد زیبا بیشترین برجستگی گونه وجود دارد را نشان می دهد.


در یبوتیفیکیشن به کمک فیلر ها و بوتاکس سعی میشود که خالی شدن تدریجی صورت و تحلیل بافتها جبران شده و چهره ای زیبا نمود یابد.
اگر شما هم از آن عده اي هستيد كه از چهره خود راضي نيستيد و يا با گذشت سن و  زمان احساس مي كنيد كه چهره تان تغيير كرده است و دوست داريد جوان تز و جذاب تر به نظر برسيد و يا اگر دوست داريد تحولي در زندگيتان با تغيير چهره و حالات خوشايند زيبايي بعد از ايجاد شود حتما اين مقاله را مطالعه فرماييد .....
چين و چروك پوست حالتي غير قابل انكار است كه با گذشت زمان اتفاق مي افتد و باعث افتادگي و پيري صورت مي شود . چين و چروك  در صورت هاي مختلف به شكل هاي گوناگون ظاهر مي شود چشم ها اطراف لب و دهان  گونه ها پيشاني در گردن و ..... مكان هايي هستند براي نشان دادن چهره متفاوت از شما . برخورد هاي مختلفي با اين چين و چروك مي شود بعضي ها آن را به حال خود رها مي كنند و هيچ توجحي به آن ندارند ولي عده اي آنقدر غرق چين و چروك مي شوند كه مسير زندگيشان عوض مي شود .

شما مي توانيد تمام صورت خود را عوض نماييد بيني ، پلك ها ، گونه ها ، پيشاني ، گوش ها ، فك ، چانه ، لب ، مو ها ، ابرو و ... بسياري از اين عمل ها را ميتوان با هم حتي بدون بيهوشي كامل و با  دادن آرامبخشي و بيدردي كامل و يا  با بيهوشي عميق و كامل انجام داد .
همان طور كه در شكل زیر مشاهده مي نماييد 14 منطقه در صورت وجود دارد كه با گذشت سن دچار تغير مي شوند و بر چهره تاثير مي گزارند عمل جراحي پلاستيك در هر يك از اين مناطق باعث جوانسازي ، تغيير ظاهر و زيبايي صورت مي گردد . در بسياري از موارد اگر چند عمل صورت با هم انجام شود تغيير بسيار واضحي در كل  صورت ايجاد مي گردد كه شايد مجبورشويد عكس پاسپورت و ديگر مدارك شناسايي خود را انجام دهيد كه در اين موارد تمام همكاري هاي لازم مثل گواهي براي تغيير صورت از طرف جراح داده مي شود .

عمل هايي كه باعث تغيير و جوانسازي صورت مي شند شامل:
 
*تزریق بوتاکس : به نظور حذف خطوط اخم خطوط پیشانی ، خطوط بینی و خطوط خارج چشم ها ( تزريق در نواحي 1،3 اطراف ناحيه هاي 8،6 )
*تزریق چربی : به منظور برگرداندن چربی از دست رفته پوست و پر کردن لب ، قسمت میانی صورت ، گودی زیر چشم و خط خنده و بهترين جوان كننده صورت ( در تمام نواحي صورت )
*لیزر CO2 Fractional : به منظور رفع خطوط سطحی و fine پوست صورت
*بلفا روپلاستی : به منظور رفع پف و افتادگی پلک ها
*بالا کشیدن ابرو temporal lift : براي رفع افتادگي ابرو ها داشتن ابرو هايي كماني و زيبا ( نواحي 1،3)
*لیزرلیپولیز صورت و غبغب برای سفت کردن و رفع چربی های موضعی ضورت (14 )
Mini lift* برای افتادگی پایین صورت
 *تزریق PRP و سلول های بنیادی به منظور ماندگاری چربی تزریق شده و ایجاد کلاژن سازی در آینده
برجسته كردن لب ها ( در تمام نواحي صورت )
*جراحي زيبايي بيني : براي داشتن بيني خوش فرم گاهي با عمل بيني تغيير كلي و اساسي در ظاهر صورت مي گيرد
*عمل گوش ( اتو پلاستي ) : اصلاح برجستگي گوش ها به سمت بيرون كه ميتواند روي آينده كاري وزندگي آتي نيز تاثير گذار باشد
*برجسته كردن گونه : با استفاده از پروتز و يا چربي براي داشتن گونه هايي پر
*جراحي فك : كه شامل اصلاح فك بالا و پايين به صورت عقب كشيدن فك هاي برجسته رو به جلو  براي تناسب چهره ( نواحي 11،13 )
*پروتز چانه : براي جلو آوردن چانه ي رو به عقب كه ظاهر بدي  دهان و صورت مي دهد .(12 )
*ايجاد گودي در صورت هنگام لبخند كه ظاهري شيرين و لبخندي خوشايند را به نمايش مي گزارد يا پر كردن گودي هاي موجود در چانه و لبخند براي آنهايي كه تمايل به داشتن گودي در صورت ندارند.
*برداشتن جاي زخم و خال هاي متعدد در صورت
*ليفت كامل صورت : براي از بين بردن تمام چين و چروك صورت و گردن
* در نهايت مي توان از كاشت مو و يا تغيير در مدل مو براي تكميل فرايند تغيير چهره استفاده كرد .

نواحی مختلفی که در آن به کمک بیوتیفیکیشن می توان به زیبایی صورت کمک کرد شامل:

 

1-پیشانی:

در شکل سمت چپ زاویه پیشانی بیش از معمول است که با پرکردن خفیف آن زاویه شیبدار پیشانی کاهش یافته است2-گودی زیر چشم:

در این شکل ها پر شدن گودی زیر چشم را می بینید.


3-بینی:

بوسیله فیلرها میتوان بسیاری ازعوارض عمل جراحی را که برای بیمار و پزشک جراح به صورت کابوس در آمده است به بهترین شکل تصحیح کرد.